Żarówki energooszczędne Viva-lite

żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne o pełnym spektrum światła powoli pojawiają się na polskim rynku. Czy rzeczywiście warto zainwestować w takie oświetlenie?

Obecnie większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, z niedostatecznym oświetleniem naturalnym. Wymogi BHP określają jakie natężenie światła powinno być w pomieszczeniu, w którym pracujemy. Czy to jednak jest wystarczające? Prawda jest taka, że zwykłe świetlówki czy żarówki energooszczędne nie zapewniają pełnego komfortu i nie zastępują światła naturalnego. Jedynie żarówki pełno spektralne gwarantują wystarczające właściwości światła naturalnego. Dzięki światłu naturalnemu, a więc również dzięki światłu pełnospektralnemu, możemy czuć się lepiej. Światło o pełnym spektrum zapewnia lepsze funkcjonowanie intelektualne i równowagę psychiczną. Dodatkowo światło pełnospektralne powinno zawierać promienie ultrafioletowe UV i podczerwień, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i kondycję naszej skóry. W takim świetle również możemy odpocząć i przyjąć dawkę światła, która zapewni nam dobrą kondycję naszego wzroku. Również praca przy komputerze jest mniej uciążliwa przy świetle z żarówek energooszczędnych z pełnym spektrum barw.

Światło pełno spektralne emitują lampy w postaci żarówek, świetlówek, halogenów i Ledów. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszelkie żarówki LED, w tym pełnospektralne nie emitują promieni UV co sprawia, że mają mniejszy wpływ na nasz organizm. Mimo wszystko lepsze walory posiadają pełnospektralne żarówki LED niż zwykłe żarówki tego typu, ponieważ temperatura ich barwy jest idealna dla naszego wzroku a także kolor światła, jakie emitują żarówki Viva-lite, idealnie odwzorowuje rzeczywiste barwy przedmiotów, które widzimy.

Podsumowując, warto jest pomyśleć o wyposażeniu swojej firmy w takie oświetlenie, by pracownicy mieli lepsze samopoczucie, szczególnie w okresie zimowym, a tym samym ich praca była bardziej efektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *