Ukryty postęp technologiczny w materacach do spania

materac

Materace wyglądają zwykle bardzo podobnie. Czasem tylko trochę różnią się grubością, fakturą pokrowca, może pikowaniem. Jednak stając w sklepie meblowym i patrząc na rozłożone na łóżkach rzędy materacy nie mamy wyboru i musimy wręcz dojść do wniosku, że – przynajmniej z zewnątrz – poszczególne modele są niemal identyczne.

Rzeczywiście, tym co wyróżnia materace jest ich wnętrze. A to jest niedostępne dla oka bez uprzedniego otwarcia materaca.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jaka walka toczy się między producentami… pod pokrowcami materacy. Jaki wyścig technologiczny ma tam miejsce. Cały czas sprawdzane są nowe materiały, testowane są coraz to inne proporcje między materiałami składającymi się na wypełnienie materacy, wprowadzane są coraz to wymyślniejsze innowacje i ulepszenia.

Wszystko to po to, aby uczynić nocny odpoczynek na materacu jeszcze bardziej komfortowym, odprężającym i regenerującym dla organizmu. A technologiczny wyścig zbrojeń toczy się na wszystkich płaszczyznach. Na przykład: do materacy sprężynowych wprowadza się nowe, ulepszone sprężyny.

Kiedy całkiem nie tak dawno pojawiła się sprężyna kieszonkowa multi-pack – melanż drobnych, cylindrycznych sprężynek ze specjalnie wzmacnianą tkaniną – wydawać by się mogło, że nic lepszego nie da się w tym temacie stworzyć. Ale przecież zawsze tak się myśli, kiedy powstaje coś nowego. Minęły lata i pojawiła się oto jeszcze nowocześniejsza sprężyna 3D.

Ten nowy typ sprężyny posiada wyjątkową właściwość: sprężyna ugina się nie tylko w pionie, ale także pod zróżnicowanymi kątami. A kiedy ją maksymalnie ścisnąć, staje się całkiem płaska.

To właśnie na bazie tej nowej sprężyny tworzy się teraz zaawansowane technologicznie materace sprężynowe. Jakby tego było mało, nakrywa się bazy z tych sprężyn warstwami wykonanymi z innego fascynującego materiału: pianki wykonanej z olejów jadalnych.

Powstają więc materace całkowicie odmienne od tradycyjnych, klasycznych modeli: pracujące delikatniej, w bardziej subtelny sposób reagujące na nacisk ludzkiego ciała. Choć to wszystko, tak jak i cały proces unowocześniania, co zostało wspomniane na początku – odbywa się gdzieś głęboko we wnętrzu materaca.

A od zewnątrz taki nowoczesny materac wygląda tak samo, jak każdy inny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *