Odchudzanie – czas zacząć

odchudzanie

Nadchodzi upragniony koniec zimy – czas kiedy jeden promień słońca daje nadzieje na ciepłą wiosnę. A potem lato. I wakacje. Wakacje, które kojarzą się już tylko z upragnionym urlopem nad morzem. Tylko, że na plaży trzeba zamienić długa spódnicę na skąpe bikini. A kilogramów w zimę przybyło…

Jak co roku o tej porze już zaczynamy myśleć o tym, ze należałoby się pozbyć kilku zbędnych kilogramów- do lata co prawda jeszcze daleko, ale niestety odchudzanie to ciężki, żmudny proces. Dlatego, aby nie katować się szybkimi, restrykcyjnymi „dietami cud”, należałby zadbać o dobry wygląd odpowiednio wcześnie. Jeśli zaczniemy już teraz, unikniemy głodówek, a efekt będzie o wiele trwalszy. Najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się kilogramów, jest rozsądna dieta odchudzająca z limitem kalorycznym. Jednak mniej kalorii nie znaczy,że mamy jeść raz dziennie bombę kaloryczną, lepszym sposobem są częste,ale niskokaloryczne posiłki. Nieuniknione jest również ograniczenie niezwykle smacznych, ale i niezdrowych tłuszczów nasyconych, obecnych między innymi w maśle, margarynie, czerwonym mięsie i jajach. Unikać trzeba również produktów bogatych w węglowodany oczyszczone- makaron, białe pieczywo, ciasta oraz słodycze. Natomiast ważne jest, aby dieta odchudzająca była bogata w białko (chude mięsa, chudy ser, ryby, białko jajek) oraz błonnik, który jest odpowiedzialny za metabolizm.

Niezłym pomysłem jest również wspomaganie się suplementami diety. Jednak tutaj należy być ostrożnym przy ich wyborze. Nie wszystkie skutecznie spełniają swoją rolę i odstawienie większości z nich skutkuje efektem jo-jo. Najbardziej odpowiednie preparaty to takie, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zapewniają odpowiedni poziom wody w organizmie lub oczyszczają. Nie wierzmy jednak, że wszystkie te trzy czynniki znajdziemy w jednej tabletce. Najskuteczniejsze są preparaty skoncentrowane na jednym działaniu, zawierające naturalne składniki.

Niestety sama dieta odchudzająca nie wystarczy – trzeba również pamiętać o ćwiczeniach fizycznych i zdrowym trybie życia. Ćwiczenia oprócz tego, że pomagają spalać tkankę tłuszczową, dotleniają również mózg oraz przyśpieszają metabolizm, tak ważny przy odchudzaniu. Idealnym pomysłem byłaby konsultacja z dietetykiem oraz pomiar tkanki tłuszczowej i wody w naszym organizmie. Niestety nie każdy ma taką możliwość, ale tutaj naprzeciw wychodzą firmy, z branży żywności, które proponują ustalanie kompleksowej diety. Szczególnie godne uwagi są firmy oferujące pomoc w odchudzaniu, które oferują swoim klientom bezpłatny, całościowy program odchudzania dobrany indywidualnie przez dietetyka.

Niestety, najważniejszymi czynnikami przy odchudzaniu jest konsekwencja i samodyscyplina. Bez tego żadna dieta nam nie pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *