Nowość! Żarówki pełno-spektralne – samo zdrowie!

zarowka

Żarówki emitujące światło o pełnym spektrum (tzw. żarówki pełno-spektralne) coraz częściej znajdują zastosowanie w naszym życiu. Osoby szczególnie dbające o swoje zdrowie polecają zainstalowanie żarówek tego typu w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu – w naszych domach i pracy. Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy zwiększy naszą wydajność, sprawi, że oczy nie będą się męczyć a komfort naszej pracy poprawi się. Żarówki pełne spektrum zainstalowane w domach również znacznie wpłyną na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zwróćmy szczególną uwagę na oświetlenie w naszym domu. Jakie żarówki stosujemy? Zapewne większość z nas ma świetlówki ze względu na ich energooszczędność lub halogeny, które najczęściej montowane są jako oświetlenie mebli. Jeśli sytuacja finansowa na to pozwala, pewnie część z nas zainwestowała w żarówki LED’owe, które mają najmniejsze zużycie prądu ze wszystkich ogólnodostępnych żarówek standardowych. Jednak światło każdej z tych żarówek jest albo zbyt ostre, zbyt chłodne, zbyt ciepłe czy też zbyt ciemne i nijakie. Takie światło szkodzi naszym oczom. Nasz wzrok jest mało wydajny a przy dłuższym wytężeniu i skupieniu nasze oczy pieką i są podrażnione. Przebywanie w tego typu sztucznym świetle niekorzystnie wpływa na nasz wzrok i potęguje jego „zużycie”. Prędzej czy później będziemy zmuszeni skorzystać z usług okulisty, optyka czy nawet chirurga aby po prostu móc widzieć.

Nowoczesne żarówki emitujące światło słoneczne (o pełnym spektrum) Viva Lite eliminują wszystkie dolegliwości powodowane przez standardowe sztuczne światło. Dzięki światłu o pełnym spektrum fali, nasze oczy nie męczą się, nie są podrażnione i nie pieką. Nasza wydajność w pracy się zwiększa a wzrok nie niszczy. Są to jedyne żarówki na rynku o takich właściwościach. Postawmy na nasze zdrowie i zainwestujmy w to, co dla nas dobre.

Stosując te żarówki już nawet od 15 minut dziennie, korzystnie wpływamy na nasze zdrowie. Czy w zimie brakuje Ci światła słonecznego, czujesz się przygnębiony/-a i często przez to mówisz, że masz zimową depresję? Nierzadko wtedy sięgamy po tragiczne dla naszego organizmu rozwiązanie – idziemy na solarium, gdzie delikatnie mówiąc jesteśmy bombardowani tak potężną dawką promieni UV, która przyspiesza proces starzenia się skóry oraz jest coraz częstszą przyczyną powstawania zmian skórnych a nawet raka! Żarówki pełno-spektralne co prawda nie opalają, ale zawierają najbardziej bezpieczną dawkę promieni UV, która zwiększa produkcję witaminy D w naszym organizmie a która z kolei jest potrzebna m.in do budowy kości i utrzymania ich prawidłowej struktury. Pamiętajmy, że witaminę D głównie uzyskujemy z biosyntezy (aż 80-100%) a tylko w minimalnym stopniu z pokarmu!

Zadbajmy o środowisko w którym przebywamy. Sprawmy, że będzie ono przyjazne dla nas i naszego organizmu, że będzie korzystnie i leczniczo wpływać na nasze zdrowie. Warto zapobiegać, niż później leczyć czy też zmagać się z dolegliwościami, które przy odrobinie chęci i zainteresowania mogło się uniknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *