Jak wyposażyć loft

jak wyposażyć loft

Od niedawna, zwłaszcza w dużych miastach, widzimy w Polsce przyrost liczby loftów, czyli mieszkań o wysokim standardzie, urządzonych w pomieszczeniach poprzemysłowych; magazynach, halach lub fabrykach. Wiadomo, taki dom to nie tylko finansowe wyzwanie. Dobranie odpowiedniego wyposażenia jest równie trudnym zadaniem.

Począwszy od mebli do małych detali użytkowych, wyposażanie loftu powinno odbywać się ze sporą świadomością. Oczywiście, postindustrialne wnętrze należałoby wyposażyć w przedmioty również zaprojektowane dla przemysłu. Proste i funkcjonalne krzesła, lampy ze stalowymi kloszami, etc. Wzornictwo industrialne zostało odzwierciedlone w setkach przedmiotów, jednak gdzie je znaleźć?

Przede wszystkim aukcje. Na popularnych serwisach aukcyjnych znajdują się dziesiątki interesujących przedmiotów, w najróżniejszej cenie. Kluczem jest tylko dobór fraz, których użyjemy w wyszukiwaniu. Polecam wykorzystanie takich jak BAUHAUS (niemiecka szkoła projektantów, której przyświecał modernistyczny funkcjonalizm, wiążący ich dzieła z przemysłem), ART DECO (tym mianem określa się estetycznie funkcjonalną sztukę użytkową), BAKELIT (dwudziestowieczne tworzywo sztuczne, używane do produkcji przedmiotów użytkowych, głównie w przemyśle).

Warto również udać się do marketów budowlanych, gdzie za niewielkie pieniądze możemy nabyć elementy interesującego nas wystroju, jak również i autonomiczne przedmioty. Co więcej, sklepy internetowe pełne są tego typu produktów, jednak nie liczmy, iż znajdą się one w ofertach tych, które zazwyczaj odwiedzamy, szukając czegoś do domu (np. na hasło lampy). Dzięki nastawieniu na sprzedaż hurtową, owe przedmioty mogą odznaczać się niską ceną, co pozwoli nam uratować budżet już po wprowadzeniu się do loftu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *