Fullcap w modzie

Dla większości laików to po prostu czapka z daszkiem, która właściwie niczym nie różni się od święcącej triumfy w latach dziewięćdziesiątych bejsbolówki. Jednak fullcap i bejsbolówka to w świecie mody dwie zupełnie różne rzeczy. Co więcej – dziś to czapka fullcap jest w modzie, zaś czapka bejsbolowa powoli, powoli odchodzi do lamusa. Parafrazując znane powiedzenie, można by rzec, że nieznane są ścieżki mody. Dziś fullcap stał się wręcz obowiązkowym elementem street style’u czy też może streetwear’u nie tylko w dużych metropoliach, w których młodzi ludzie są za pan brat z najnowszymi trendami. W końcu i w małych, prowincjonalnych miejscowościach spotkamy nastolatków czy osoby w wieku studenckim, które na swoich głowach będą miały te właśnie czapki. Ich popularność jest ogromna – są stosowane w przeróżnych stylizacjach. Czym się jednak różnią od innych modeli czapek?

Pierwsza rzecz – różnica między fullcapem a bejsbolówką. Cóż, jest ona widoczna na pierwszy rzut oka. Czapki fullcap posiadają zupełnie płaskie daszki, zaś znane wszystkim bejsbolówki owe daszki mają wygięte w łuk. Co więcej – daszki bejsbolówek pozwalają na naprawdę silne wygięcie daszka, aż ten zaczyna przypominać odwróconą literę U. W przypadku fullcapa mamy do czynienia z zupełnie płaskim daszkiem. Zaś próba jego wyginania z całą pewnością byłaby niejakim faux pas w świecie nowoczesnej mody.

Czapka fullcap różni się również od snapbacka. Snapback to czapka, która posiada regulację wielkości z tyłu głowy. Dodatkowo niektóre modele mają również półokrągłe wycięcie nad karkiem, przy wspomnianej regulacji wielkości czapki, która może praktycznie przysłużyć się tym, którzy posiadają długie włosy i noszą je związane w kucyk. Z kolei fullcap nie posiada żadnej regulacji ani wycięcia z tyłu. Do tego też nawiązuje jego nazwa, którą luźno można przełożyć jako „pełna czapka”.

Więcej o fullcapach znajdziesz tutaj: czapki-fullcap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *