Drewno kominkowe na paletach

drewno kominkowe na paletach

Kiedy na dworze ciepło opada poniżej kilku stopni, przyjemnie jest ogrzać się w zacisznym kącie domu. Ten luksus jest niczym pobyt w dobrym spa lub innym łagodnym dla naszego organizmu miejscu.

Utrzymanie należytej temperatury w pomieszczeniach można osiągać na wiele sposobów. Nie od dziś wiadomo, że wydatki dotyczące ocieplania, nie są małe, przy standardowych metodach. Kocioł C.O., węglowy, czy gazowy, elektryczne grzejniki a także inne popularnie wykorzystywane urządzenia są podstawą utrzymania ciepła w naszych domach. Opieranie się na nich pozwala utrzymać odpowiednią zadowalającą temperaturę, jednakże wysokim kosztem. Opcją albo wspomaganiem takiego zasadniczego układu może być użycie kominka. Warunkiem uzyskania oszczędności jest posiadanie regulatora nastawiania temperatury w urządzeniu ogrzewającym zasadniczym. Kominek, jako źródło wspomagające grzanie, może przejąć utrzymanie temperatury od urządzenia zasadniczego, obniżając tym samym koszty. Paliwem do kominka jest drewno kominkowe, które można zakupić w wielu miejscach, jak sklepiki, tartaki i pozostałych pokrewnych punktach.

Nabywając bezpośrednio w tartaku, ograniczymy maksymalnie cenę zakupu drewna kominkowego, co jest ważnym czynnikiem, oddziaływającym na wydatek ogrzewania. Jeśli posiadasz kominek lub planujesz jego instalację kupuj drewno kominkowe w tartaku.

Gatunki drewna kominkowego można podzielić na dwa bazowe typy, szczapy i zrzynki. Oczywiście szczapy są nieco droższe ze względu na wielkość jednego fragmentu drewna. Korzyścią zakupu drewna w tartaku jest jeszcze szybki transport i rozładunek pod sam dom. Następną korzyścią jest załadowanie drzewna opałowego na paletach, co upraszcza składowanie i nie wymaga budowania drewutni, ponieważ drewno może zostać na palecie do czasu użycia, jest przykryte folią przewiewną. Szczapy i zrzynki są tak obrobione, żeby umożliwić bezzwłoczne stosowanie, co jest niezmiernie dogodne i pozwala utrzymać czystość na posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *