Coraz więcej producentów styropianu

Oferta styropianu produkowanego w Polsce jeszcze nigdy nie była tak szeroka. Kilkadziesiąt marek produkowanych w fabrykach na terenie całego kraju oferuje produkty z każdej półki cenowej. Jak jednak nie stracić na zbyt dużym wyborze?

Rynek styropianu rozrósł się w ostatnich latach kilkukrotnie. Wiele miejskich inwestycji takich jak ocieplanie bloków mieszkalnych, przekonało do wartości tego produktu i zwiększenia jego podaży. Styropian jest najpopularniejszym materiałem termo-izolacyjnym, wykorzystywanym w inwestycjach każdego typu.

Oferta producenta styropianu składa się przeciętnie z kilkunastu produktów. To dużo więcej niż możemy się spodziewać wybierając materiał do izolacji domu. Funkcjonalny podział i zróżnicowanie cenowe pomagają jednak zorientować się w tym, co najważniejsze. Każdy producent decyduje się na własną technologię wytwarzania, stąd napotykamy na istotne różnice cenowo-jakościowe.

Gdzie szukać styropianu w detalicznych cenach? Otóż ostatnio jest go całkiem sporo w Internecie. Wiele firm handlowych zauważyło wzrost popytu, rozpoczynając współpracę z producentami. Sami producenci również zadbali o widoczność w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę styropian ceny, by przekonać się o konkurencji występującej dziś na tym poziomie.

Obserwujemy spory wzrost wydatków na marketing firm, które dotychczas bazowały na lokalnych klientach, bądź działaniach własnych przedstawicieli handlowych. Oczywiście, dalej mamy do czynienia z jednostkami, które nie zwiększyły owych środków, jednakże w efekcie mogą one nie wykorzystać sprzyjającej koniunktury, pozostając firmami o charakterze lokalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *