Cechy dobrej strony internetowej

strona internetowa

W obecnych czasach posiadanie własnej strony internetowej to podstawa działania każdej firmy. Bez względu na to, czy istnieje w sieci, czy na normalnym rynku. Także osoby prywatne i różnego rodzaju organizacje decydują się na jej posiadanie. Strona internetowa ma za zadanie zaprezentowanie nas, naszej firmy, czy tego czym się zajmujemy. Dlatego tak ważne jest, by nie był to zwykły adres url, który wpisywany jest w okno przeglądarki.
Jaka powinna być strona internetowa?

Własną stronę internetową możemy wykonać samodzielnie. Jest to jednak zajęcie czasochłonne oraz niekiedy nie gwarantujące efektów. Jeśli chcemy profesjonalnie zaprojektowanej witryny, lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Podstawową cechą dobrej strony internetowej jest treść jaką można na niej znaleźć. Musi być ciekawa i przyciągająca uwagę. Dodatkowo witryna ma wzbudzać zaufanie. W tym celu warto prezentować swoje osiągnięcia, nagrody, referencje, opinie klientów/użytkowników czy zdjęcia wykonanych projektów.

Niezwykle ważne jest by strona internetowa zaprojektowana została w interesujący sposób, co oznacza, że powinna posiadać ciekawy design. Wszystkie elementy graficzne mają uatrakcyjniać witrynę. Nie powinny natomiast odwracać uwagi od tego co jest najważniejsze, czyli treści. Zastosowany layout powinien współgrać z tematyką naszej strony. Nie należy także przesadzać z elementami takimi jak: kalendarze, czy zegary. Jeśli będzie ich za dużo, nasza strona straci na przejrzystości. Przeszukując daną stronę użytkownicy chcą możliwie jak najszybciej znaleźć interesujące ich informacje. W tym momencie ważne jest, by witryna posiadała dobrze zaprojektowany system nawigacyjny i była spójna we wszystkich elementach. Dzięki zastosowaniu wyszukiwarki na stronie z pewnością szybciej trafimy do interesujących nas zagadnień. Pamiętać należy, że sama witryna ma się szybko ładować. Jeśli będzie się długo wczytywać, pewne jest że zniechęci wielu użytkowników. Dobra optymalizację strony skutecznie zapewnić może np. Agencja Kamikaze. Każda witryna internetowa musi być także często aktualizowana. Nie przyciągniemy użytkowników, jeśli zobaczą że na stronie nie ma nowych informacji, czy treści. Do ponownych odwiedzin mogą zachęcać częste aktualizacje, nowości, promocje czy sprawnie prowadzony blog. Użytkownicy bardzo cenią sobie interaktywność na stronie internetowej. Oznacza to, że userzy chcą mieć wpływ na funkcjonowanie witryny. Zapewnić im to można poprzez formularze kontaktowe, możliwość oceniania, czy komentowania treści/produktów/usług. Warto także stworzyć możliwość kontaktu na linii użytkownik – twórcy strony. Można to zrobić za pomocą wspominanego już formularza kontaktowego lub poprzez podstrony z najczęściej zadawanymi pytaniami, potocznie zwanego FAQ. By strona mogła dotrzeć do użytkowników, czy klientów, ważne jest jej odpowiednie pozycjonowanie. Jeśli się tego nie zrobi, można wtedy rzec, że strona nie istnieje. Tworząc stronę internetową ważne, by można było nią w łatwy i szybki sposób zarządzać. Dodatkowo warto analizować różnego rodzaju statystyki, co pozwoli szybciej trafić w preferencje użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *